23maj2017

TOP 500

Top500 Innovators - Berkely - jesień 2013

Uczestnicy Programu TOP 500 Innovators 40.8 odbywali staż w University of California, Berkeley w dniach 7.10.2013 – 6.12.2013.

Nasza grupa skladała się z przedstawicieli nauk: technicznych, medycznych, nauk o życiu, i nauk ekonomicznych. W skład zespołu wchodzili: biotechnolodzy, chemicy, biomechanicy, budowlańcy oraz osoby związane z naukami o żywnosci, sektorem IT oraz transferem technologii.

Kurs organizowany przez Haas School of Business obejmował 280 godzin zajęć, w tym wykłady, ćwiczenia, pracę w grupach dedykowaną finalnemu projektowi, wizyty studyjne oraz ośmiodniowe staże w firmach takich jak Pax Water, QB3 oraz w laboratoriach Profesora Sanjay Kumara i Profesor Ting Xu. Podczas wizyty studyjnych odwiedziliśmy m.in.: Autodesk, Cisco, Berkeley Lab Molecular Foundry i Advanced Light Source, Intytute of the Future, Google, McKensson, oDesc, Piccaro, Plug and Play, Splunk, YouTube i QB3.

Na zajęciach zgłębiliśmy wiedzę dotyczącą: Framework for Scientific Innovation Strategy, Management Bootcamp Corporate, Leadership Presence, Technology Transfer and Intellectual Property, Industry Professional Presentations, Time and Team Management, Business and Innovation Models, Funding in Research and Commercialization, Opportunity Recognition oraz Design Thinking.

Podczas zajęć szukaliśmy możliwości zaadoptowania uzyskiwanej wiedzy na grunt polskiej rzeczywistości. Ponadto nauczono nas pracy w interdyscyplinarnych zespołach i zarządzania grupą pozwalającego wykorzystać jej pełny potencjał. Nauczyliśmy się jak nawiązać wspólny język z biznesem, który często ma inne spojrzenie na naukową pracę. Zajęcia prowadzone na UC Berkeley pozwoliły nam także inaczej spojrzeć na prowadzenie wykładów oraz badań naukowych, jak również wpłynęły na rozwój kompetencji miękkich, niezbędnych w nawiązywaniu kontaktów (T-shape lider).

Dodatkowym plusem programu była dla nas także możliwość nawiązania kontaktów w środowisku naukowym, pomiędzy uczestnikami programu Top 500 Innovators, które jak się okazuje już zaowocowały kilkoma pomysłami na wspólne projekty.

Blogi uczestników ósmej edycji programu TOP 500 INNOVATORS
blog top500 40.8 TOP 500 INNOVATORS - Berkeley'2013
Oficjalny blog grupy Top500 40.8
ZOBACZ BLOG
Ósma edycja TOP 500 Innovators na portalach społecznościowych
40.8 facebook Top 500 40.8 na Facebook'u ZOBACZ STRONĘ
blog stanford Top 500 40.8 na Twitterze
ZOBACZ STRONĘ

 

Pełna lista uczestników ósmej edycji programu TOP 500 INNOVATORS
 
  1. Maciej Bartold - Uniwersytet Warszawski
  2. Krzysztof Berezowski - Politechnika Wrocławska
  3. Urszula Bielecka - Politechnika Wrocławska
  4. Krzysztof Churski - Instytut Chemii Fizycznej PAN
  5. Jerzy Cibis - Politechnika Śląska w Gliwicach
  6. Krzysztof Czarnocki - Politechnika Lubelska
  7. Jacek Domski - Politechnika Koszalińska
  8. Arek Dziedzic - Śląski Uniwersytet Medyczny
  9. Rafał Graczyk - Centrum Badań Kosmicznych PAN
  10. Anna Gramza-Michalowska - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  11. Marek Grześkiewicz - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
  12. Emilia Janiszewska - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
  13. Paweł Kaczyński - Politechnika Wrocławska
  14. Katarzyna Kamińska - Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej
  15. Witold Kazimierski - Akademia Morska w Szczecinie
  16. Andrzej Kaźmierczak - Uniwersytet Warszawski
  17. Joanna Kinasiewicz - Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN
  18. Wioletta Krawczyńska - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
  19. Jolanta Królczyk - Politechnika Opolska
  20. Wojciech Kujawski - Uniwersytet Mikołaja Kopernika
  21. Jakub Kupecki - Instytut Energetyki
  22. Przemyslaw Lewkowicz - Uniwerstet Medyczny w Łodzi
  23. Jolanta Łukasiewicz - Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN
  24. Marcin Malesa - Politechnika Warszawska
  25. Monika Malinowska-Olszowy - Politechnika Łódzka
  26. Andrzej Małkowski - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  27. Anna Moniuszko-Malinowska - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  28. Anna Nikodem - Politechnika Wrocławska
  29. Anna Nikodym-Bilska - Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych
  30. Ewa Olender - Warszawski Uniwersytet Medyczny
  31. Joanna Ortyl - Politechnika Krakowska
  32. Jan Paczesny - Instytut Chemii Fizycznej PAN
  33. Robert Rumiński - Uniwersytet Szczeciński
  34. Robert Rusinek - Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk
  35. Agnieszka Sobczak-Kupiec - Politechnika Krakowska
  36. Marcin Stolarski - Centrum Badań Kosmicznych PAN
  37. Daniel Strub - Politechnika Wrocławska
  38. Krzysztof Szczypiorski - Politechnika Warszawska
  39. Jerzy Szlendak - Politechnika Białostocka
  40. Piotr Waciński - Uniwersytet Medyczny w Lublinie