27maj2019

TOP 500

V Zlot Absolwentów Programu Top 500 Innovators

Wreszcie, już po raz piąty, środowisko Top 500 Innovators spotka się w Warszawie. Celem wydarzenia będzie ogólnokrajowa dyskusja na temat efektywnych modeli wdrażania innowacji jak również budowa platformy współpracy nauki z biznesem. Zapraszamy serdecznie

24-25 listopada 2016 r.

Hotel JM, ul. Grzybowska 45, Warszawa

Jest to również okazja do prezentacji osiągnięć absolwentów Programu Top 500 Innovators w kontekście wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz wymiany najlepszych światowych praktyk z reprezentantami uczelni partnerskich – Uniwersytetu w Cambridge, Uniwersytetu Stanforda oraz Uniwersytetu Kalifornijskiego Berkeley.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także firmy Tauron Polska Energia SA oraz partnerów przedstawionych poniżej.

Program V Zlotu

Dzień I: 24 listopada 2016 r.
10:00 – 12:30 Szkolenie dla członków zespołu Top Mentor
John Spence, Laureat Top 100 Business Thought Leader in America
Film od Johna Spence'a
biografia Johna Spence'a - http://johnspence.com
Spencer Penhart, Penhart Performance Group
biografia Spencera Penharta - http://penhartperformance.com
12:30– 13:30 Rejestracja uczestników V Zlotu Absolwentów Programu Top 500 Innovators
Lunch
13:30– 14:30 Uroczyste otwarcie V. Zlotu Absolwentów Programu Top 500 Innovators
Przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (tbc)
Alison Dilworth, Radca ds. Ekonomicznych Ambasady USA w Polsce Przedstawiciel
Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce (tbc)
Prof. Piotr Moncarz, Uniwersytet Stanforda (wideo)
Przedstawiciele Stowarzyszenia Top 500 Innovators
14:30– 15:00 Przerwa kawowa
15:00– 16:30 Key note speakers:
John Spence, Laureat Top 100 Business Thought Leader in America
Spencer Penhart, Penhart Performance Group
16:30– 17:00 Przerwa kawowa
17:00– 19:00 TOP 500 Innovators Affiliate Program – Energia, Bio-Med, Bezpieczeństwo i Obronność
19:30– 21:00 Kolacja networkingowa
21:00 Wieczór integracyjny Hybrydy

Dzień II: 25 listopada 2016 r.
9:00 – 10:30 Sesje równoległe:
Giełda kooperacyjna Absolwentów Programu Top 500 Innovators
Workshop on Leadership – John Spence
10:30– 11:00 Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Top 500 Innovators
11:00– 11:30 Przerwa kawowa
11:30– 13:00 Lecture and Workshop on Global Venturing
Che Mott - Global Venture Forum, Haas School of Business, Berkeley Alumni 2000
13:00– 14:00 Lunch
14:00– 15:00 Sesje równoległe
  • Design thinking w działaniach Stowarzyszenia
  • Grupa ekspercka
  • Inicjatywy flagowe – Program Affiliates
  • Grupa statutowa
15:00– 15:30 Podsumowanie i zakończenie V Zlotu Absolwentów programu Top 500 Innovators

Pozostali Partnerzy Zlotu

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK) wspiera uczestnictwo polskich jednostek naukowych, przedsiębiorstw oraz innych podmiotów w Programie Ramowym Horyzont 2020. Zadaniem KPK jest informowanie o konkursach, organizowanie dni informacyjnych, seminariów, konferencji, prowadzenie strony internetowej, przygotowywanie publikacji i biuletynów. Dla bardziej zaawansowanych beneficjentów proponujemy pogłębione usługi konsultacyjne, bezpośrednie doradztwo w zakresie przygotowania wniosków oraz mentoring. Zapraszamy do współpracy. Więcej informacji na www.kpk.gov.pl.

MIT Enterprise Forum Poland – organizator jedynego darmowego, NON-EQUITY akceleratora dla startupów technologicznych w Polsce, który posiada afiliację z najlepszą uczelnią technologiczną na świecie – MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY (MIT).

MIT Enterprise Forum Poland prowadzi rekrutację do drugiej edycji programu akceleracyjnego. Rekrutacja kończy się 30 listopada 2016 roku, zachęcamy serdecznie do aplikowania tutaj. Więcej informacji na naszej stronie internetowej, facebooku, a także pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Younick to fundusz inwestycyjny posiadający kapitał przekraczający 30 mln PLN z operacyjnymi ekspertami z zakresu Industrial Design, User Research, Bio, IoT i Consumer Products. Inwestujemy, budujemy, weryfikujemy i dostarczamy na rynek. Od 10 lat stanowimy one-stop-shop dla innowacyjnych ludzi, pomysłów i biznesów. Wśród ponad 20 naszych projektów są m.in.: POZLAB, Lab4Motion, Mindsailors, MedVentures, SmartPharma.

Bury & Bury Kancelaria Patentowa sp. z o.o. świadczy pomoc w pozyskiwaniu wszystkich praw własności przemysłowej oraz w sytuacjach wymagających ich wykorzystania bądź skontrolowania czy prawa podmiotów trzecich zostały udzielone prawidłowo. Jesteśmy rzecznikami patentowymi od pokoleń - trzech pokoleń rzeczników polskich i dwóch pokoleń rzeczników europejskich. W naszej pracy kluczowe znaczenie ma rzetelna wiedza techniczna i wykształcenie inżynierskie. Specjalizujemy się w wynalazkach z dziedziny elektroniki, informatyki, tele- i radiokomunikacji. Dbamy o to, by dobrze orientować się nie tylko w zawiłościach proceduralnych prawa własności przemysłowej, ale również zwracamy szczególną uwagę jak własność przemysłową można wykorzystywać na rzecz naszego zleceniodawcy. Dzięki temu możemy dobrze rozumieć potrzeby naszych klientów i skutecznie im doradzać. Więcej informacji o naszej kancelarii znajduje się na na stronie www.bnb-ip.eu, polecamy kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Technologia, IP oraz finanse muszą ze sobą współgrać, aby stworzyć zyskowne przedsięwzięcie. Łączymy te kompetencje i dostarczamy odpowiedzi na pytania potrzebne do podejmowania skutecznych decyzji inwestycyjnych.

  • Jaki jest rzeczywisty etap rozwoju technologii oraz dalsze możliwości jej rozwoju? Ile to będzie kosztowało?
  • Które elementy IP można i warto chronić? Patenty, znaki towarowe, ochrona know-how? Jak to zrobić?
  • Jakie finansowanie publiczne pozyskać na dalszy rozwój? Jak wycenić technologię i współpracować z partnerami naukowymi?
  • Jaka jest konkurencja i realna wielkość rynku?
  • Które czynniki ryzyka są kluczowe i jak można się na nie przygotować?
Dowiedz się więcej!

V Zlot Absolwentów Programu Top 500 Innovators finansowane w ramach umowy 990/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista