23lipiec2019

TOP 500

Top 500 Innovators Affiliate Brokerage Event

W imieniu Stowarzyszenia Top 500 Innovators oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zapraszamy serdecznie na wydarzenie „Top 500 Innovators Affiliate Brokerage Event” dla firm z branż: ICT – szczególnie CYBERBEZPIECZEŃSTWA I INTERNETU RZECZY oraz INTELIGENTNYCH MATERIAŁÓW, które odbędzie się 18 maja br., w Warszawie, w godzinach 14:00 – 20:00.

Organizowane przez Stowarzyszenie Top 500 Innovators oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydarzenie jest dedykowane firmom, które są nastawione na rozwój i w tym celu poszukują unikatowych technologii. Spotkanie będzie się składało z kilkunastu krótkich prezentacji, które przedstawią rozwiązania technologiczne bazujące na przełomowych badaniach naukowych, wiele z nich jest na etapie zaawansowanych prototypów lub nawet zostało przetestowanych i są gotowe do wdrożenia. Dzięki Top 500 Innovators Affiliate Brokerage Event zaoszczędzą Państwo czas i w jednym miejscu zbudują relacje z wyróżniającymi się naukowcami i przedstawicielami młodych i ambitnych firm technologicznych z całej Polski, ponieważ Top 500 Innovators skupia pracowników 55 uczelni wyższych w Polsce, 50 instytutów naukowych, a także 14 centrów transferu technologii.

Rejestracja możliwa jest pod adresem: https://562934-1.evenea.pl/.

Głównym celem spotkania jest przedstawienie firmom technologii opracowanych przez naukowców oraz nawiązanie relacji z brokerami technologii, którzy współpracują z uczelniami.

W czasie wydarzenia przygotowaliśmy dla Państwa:

 • TECH PITCH - prezentacje najnowszych technologii, jakie opracowali nasi naukowcy
 • TECH TALKS - spotkania brokerskie z naukowcami, które będą miały miejsce po prezentacjach
 • TECH WORKSHOP – warsztaty kreatywne, które poprowadzi Pan Christopher Mott z Global Venture Forum
 • Networking

Termin i miejsce:

18 maja 2017 r. g. 14:00-20:00

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, 00-614 Warszawa

PROGRAM
TOP 500 INNOVATORS Affiliate Program Brokerage Event
14:00-14:30 Otwarcie spotkania:
"Czy nauka może wyjść za biznes?"
 • Dr Piotr Dardziński, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Alison Dilworth, Radca ds. Ekonomicznych, Ambasada USA w Warszawie
 • Katarzyna Walczyk-Matuszyk, Prezes Stowarzyszenia Top 500 Innovators
14:30–14:40 Wprowadzenie i informacje ogólne o Top 500 Innovators Affiliate Program:
 • Anna Nikodym-Bilska, Jan Chełkowski – koordynatorzy Top 500 Affiliate Program
14:40–16:00 TECH PITCH
Prezentacje technologii – obszary tematyczne: ICT (Cybersecurity, Internet of Things), Smart Materials:
 • Top 500 Innovators
 • Cybersec Hub
 • Orange Fab
16:00–17:00 TECH TALKS
Rozmowy B2B/przerwa kawowa
17:00–18:30 TECH WORKSHOP
Warsztaty kreatywne: Global Venture Lab: “When Isn't an Entrepreneur ready for Cross Border Expansion, Growth or Exits.”
 • Christopher Mott, Global Venture Forum
18:30–19:00 Pytania i dyskusja
19:00–20:00 Networking

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Top 500 Innovators, będące platformą zrzeszającą kilkuset wyróżniających się przedstawicieli świata nauki oraz specjalistów w zakresie transferu technologii. Poza kompetencjami technologicznymi członków Stowarzyszenia Top 500 Innovators wyróżnia fakt, że są to doświadczeni liderzy, którzy łączą w sobie znajomość zagadnień biznesowych i badawczo-rozwojowych.

Program „Affiliate” Stowarzyszenia Top 500 Innovators dla firm to inicjatywa wzorowana na Affiliate Programs z powodzeniem realizowanych na wiodących światowych uczelniach takich jak np. University of California Berkeley czy Stanford University. Są one naturalnym środowiskiem współpracy naukowców z przedstawicielami przedsiębiorstw. Każdy program dedykowany jest konkretnej branży. Współpraca ta opiera się na regularnych spotkaniach służących wymianie wiedzy o nowych technologiach oraz dyskusji o pojawiających się trendach. Przy tej okazji budowane są relacje, które dają korzyści dla obu stron współpracy: firmom dają dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry oraz możliwość wpływania na kierunek realizowanych badań. Z kolei twórcom technologii pozwalają poznać potrzeby firm, zweryfikować swoje koncepcje oraz pozyskać parterów do testowania i wdrażania wypracowanych rozwiązań. Udział firm w takich programach na uczelniach amerykańskich jest płatny.

Organizowany przez Stowarzyszenie Top 500 Innovators Program „Affiliate” jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Program odpowiada kompleksowo na potrzebę nowoczesnego biznesu w zakresie budowania relacji i bliskiej współpracy z dostawcami nowych technologii. Jakość tej współpracy przekłada się bezpośrednio na dopasowanie nowych rozwiązań do potrzeb firmy, co jest kluczem do utrzymania trwałej przewagi konkurencyjnej na rynku wysokich technologii.

W przypadku Programu „Affiliate” Stowarzyszenia Top 500 Innovators, najważniejszą korzyścią dla firm jest czas, jaki oszczędzają na poszukiwaniach nowych technologii odwiedzając wiele ośrodków badawczych, ponieważ Top 500 Innovators skupia pracowników  55 uczelni wyższych w Polsce, 50 instytutów naukowych, a także 14 centrów transferu technologii. Wśród Topowiczów są także osoby, które założyły własne firmy, aby wdrażać opracowane przez siebie technologie.

Podczas spotkania 18 maja br. pragniemy Państwu zaprezentować możliwości, długofalowej współpracy w obszarze poszukiwania rzetelnych i sprawdzonych partnerów badawczo-rozwojowych oraz łączenia nauki z przemysłem, a w ślad za tym rozwoju innowacyjności i gospodarki opartej na wiedzy.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji: affiliates@top500innovators@org

Zapraszamy serdecznie!

Partnerzy strategiczni

Partnerzy wydarzenia

     

     

     

Patronat honorowy

     

Patronat medialny

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista